Blue Rose
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue Rose

WELCOME TO RPG WORLD
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Shyori Hizaki

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Shyori.Ai.Enma

Shyori.Ai.Enma


Numarul mesajelor : 90
Varsta : 30
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeVin Sept 05, 2008 8:50 pm

Capitulul 1[Prolog] ( Insula YinYang si Renamon )



Se zice ca exista o lume paralela...o insula in forma lui YinYang...compusa din 2 parti...O parte numita Yin unde domneste o printesa si o parte numita Yang unde domneste un print. Dupa nasterea lor, printul si printesa au fost trimisi pe pamant pentru a fi ocrotiti de o soarta cumplita. Inainte de nasterea acestora, insula YinYang a fost atacata de o vulpe cu 9 cozi care se numea Renamon. Renamon era o vulpe care avea culoarea blanii galbena, un ochi il avea albastru altul rosu, labale ei erau albe..iar cele noua cozi puteau provoca cele mai groaznice distrugeri. Renamon avea de gand sa-i distruga pe cei doi mostenitori si insula YinYang sa-i apartina ei...
Insula Yin Yang era o insula destul de pasnica, era inconjurata de oceanul Hajime si de paduri unde existau tot felul de animale care nu erau salbatice, dar erau foarte dragute. Existau tot felul de copaci printre care ciresii erau cei mai frumosi deoarece culoarea si mirosul domneau pretutindeni. Existau tot felul de plante minunate si frumos mirositoare. Culorile, peisajul, mirosul si fosnetul frunzelor, sunetul raurilor si a cascadelor te faceau sa te simti ca in paradis!








Capitolul 2 ( Shyori, prietenii si dusmanii ei )



-Shyori!
-Um....uhm...um...ce?
-Asta e ultimul \"ce\" domnisoara, maine vi la scoala cu parintii tai, daca nu...am sa am eu grija sa ai nota scazuta la purtare!!!!
-NU!!!!! Gomenasai( Imi pare rau )!!! Promit Karumi- sensei...nu voi mai adormi la ore...promit...onegai( Va rog )...nu-i chemati pe parintii mei!!!!
-Imi pare rau! Asta va fi ca sa te inveti minte!

Pe hol, langa dulapuri alaturi de prietenele ei:
-Waw...dormi mai mult decat mine de la o vreme! zise Akari.
Akari- chan era una dintre cele mai bune prietene ale lui Shyori. Ea avea parul lung pana la solduri, avea breton, era drept si avea culoarea saten spre brunet. Avea o fire destul de calma, se imprietenea cam greu pentru ca nu stia cand acei \"amigos\"( cum spune ea ) pot fi adevarati sau falsi. Ea era forte buna la invatatura desi dormea cam in toate orele in afara de ora de muzica, unde nu putea atipi din cauza colegilor care nu aveau voce. Dormea des la ore pentru ca ei i se parea scoala plictisitoare. Era o persoana optimista, era ambitioasa si frumusica...Avea ochii caprui care o faceau foarte atragatoare!
-Fato, zau asa cei cu tine? Ce faci seara de nu mai dormi? Ai innebunit dupa myspace,dai petreceri neanuntate sau te imbeti? zise ironic Yume.
Yume- chan era si ea una dintre cele mai bune prietene ale lui Shyori. Aceasta avea parul drept pana la umeri, saten cu o suvita care ii acoperea ochiul. Avea o fire indrazneata, era amuzanta, stia sa cante la chitara electrica si avea multa incredere de sine. Ochii verzi i se puneau in valoare atunci cand zambea sau era fascinata de un lucru si facea ochii mari.
-Uite cum sta treaba, Yume! De la o vreme am tot felul de vise ciudate...unele se repeta...iar de la altele raman cu \"sechele\"!!!! Nu mai suport...nu pot sa inchid un ochi toata noaptea....
Yume se apropie de Akari si ii spune in soapta la ureche:
-Stiam eu! E de la berea aceea...ti-am zis eu ca era expirata...iar bonboanele alea cu gust de lichior nu fac bine atunci cand urmaresti o comedie...pur si simplu te inceci..pricepi?
-Ooooo....vai...ce am facut?...Fii serioasa...sigur nu e de la chestia asta...poate chiar are cosmaruri...cine stie ce viseaza..
-Iti eu pe cine...Pe Bush in chiloti si sutien....se vede de la o posta ca e de la bere!!!! tipa Yume.
-Despre ce bere vorbesti, Yume? intreba Shyori.
-Ia te uita! Domnisoara \"orele sunt boring si mai bine dorm\"...Draga ce faci noaptea?Nu te abtii la televizor? intreba in batjocura Shina.
Shina- chan era cam scorpie. Nu stia altceva decat baieti, haine sexy si sa fie pe locul 1...Avea parul brunet, drept, lung pana la sani. Avea ochii negri, destul de urati, nu aveau nici un farmec si avea ciuda pe Yume- chan care ii avea verzi si stralucitori. Era inganfata, egoista si superficiala. Nu avea personalitate...stia numai sa copieze ce fac altii.
-Shina- chan!!!!! Ai primit un mesaj de la Shou- kun!!!! striga plina de fericire prefacuta Waka.
Waka- chan nu era scorpie, era chiar de treaba. Statea cu Shina- chan doar pentru ca vroia sa fie si ea bagata in seama de baieti...Desi parea dura si rea era chiar sensibila si plina de afectiune. Avea parul blond, pana la umeri, cu suvite roz si 2 codite prinse deasupra urechilor.Avea ochii de culoare cenusie, ceea ce o facea destul de interesanta. Cand era serioasa i se puneau in evidentza ochii frumosi si astfel arata cat de sensibila era ea...
-Iaca fraiera mica, sa vedem ce mi-a scris \"iubitul tau de plus\"!!! Am sa citesc cu voce tare ca sa te umilesc in fata prietenelor tale!!!! Hiko!!!!
-Um........d-da....Shina?
-Citeste tu mesajul!!!
-B-bine....Shina...
-Citeste TOT!!!!!
Hiko- chan si ea era de treaba...Era cam timida...dar nu era o scorpie.Avea parul roscat cu suvite negre, cam pana la coate si plin de volum. Avea niste ochi violeti carte iti trezeau interesul. Era cu Shina- chan doar pentru ca vroia sa arate ca nu este timda si ca poate fi si ea tare si dura.
-D-da...Shina! Mesajul : \"Shina, esti cea mai \"baka\"( idioata ) persoana pe care am cunoscuto vreodata....nu te plac deloc...sunt indragostit de altcineva....te rog nu ma mai suna niciodata...pa\".
-LA NAIBA!!!!!!
-HAHAHAHAHAHAHA!!!!!!! Ce sec.....zice Akari bufnind in ras.
-Ia te uita cine sa facut de ras in fata prietenilor!!!!!! zice scotzandu-si limba Yume.
-Prea tare faza!!!!!
-Dap....asa e....um...ups...scuze Shina.........
-PANA AICI!!!!! Nimeni n-are sa-si mai bata joc de mine....NIMENI!!!!!!!!!
Shina- chan si gasca ei pleaca.
-Ai vazut ce fata a facut? Zi Akari...ce mutra are...
-Aham...am vazut...sec...foarte sec....
-Bravo!!!!!!Bravo!!!!! Shou e cel mai tare...
-Da a invatato minte!!!
-GATA!!!!! Incetati amandoua....
-Um??? se intraba Akari si Yume.
Peste cateva secunde:
-Sa intamplat ceva, Shyori? intreaba Akari.
-Ei bine...nu stiu pe cine place Shou- kun...si chiar vreau sa stiu....
-EU STIU PE CINE PLACE!!!!!!!!!!!!!
-Aaaaa? se intreaba Akari si Shyori.
-Ce? Nu ma credeti?
-Intrebarea e de unde stii tu asta? intreaba Akari.
-De la Yuri...doar e prietenul lui Shou....el mi-a zis ca Shou o place pe Shyori!!!!!!!!!!!!
-CUM????????
-Ce?...Tu nu ma crezi?
-Ba da...dar..de ce eu?...ce vede la mine?....
-Pey...are ce vedea..zice Yume...adica esti sexy...esti...
-Taci Yume........zice Akari.
-Uite cum sta treaba...a fost o zi grea...haideti la Tsukansu Hanjimeruku( bar pentru adolescenti )...ce ziceti? Fac cinste!
-Bine...zisera Akari si Yume in cor.
Shyori- chan era cea mai dulce fata din lume...avea multi prieteni de toate varstele. Se imprietenea usor si repede. Avea un par scurt pana la gat, drept si roz cu niste suvite albe. Avea cei mai atragatori achi din lume...niste superbi ochi albastri in care te pierdeai. Era foarte vesela, amuzanta, vedea numai ce este mai bun in oameni, era sensibila si timida uneori.
La bar : interiorul era facut facut pe placul adolescentilor, captusit cu negru si alte culori vii. Muzica era de cea mai buna calitate, pe langa faptul ca acolo dadea concert in fiecare week- end Ayumi Hamasaki, Ai Otsuka, Boa, Utada Hikaru, Nana Kitade, Misia si Ayaka. Mesele era rotunde si albastre iar scaunele erau din piele crem si foarte confortabile. Pe peritii sclipiciosi erau postere cu mai multe formatii japoneze precum: Miyavi, Dir en gray, Alice nine, D\'espairsRay, An cafe, Ayabie, Versailles, Moi dix mois, L\'arc~en~ciel, Gackt, Sug, LM.C, The gazette, Mucc, Vidoll si etc.
-Deci, fetelor, ce suc vreti? Cum am spus mai devreme...fac cinste!!!!
-Mda...pey eu vreau un nectar de ananas. zise calm Akari.
-Iar eu vreau...um...creier de maimuta...um...nu...prea sofisticat...nectar de capsuni si banane! zise Yume.
-Am inteles ce vreti voi...iar eu vreau sa am bani la mine....zise Shyori posomorata.
-Ce sa fie, domnisoara? zise barmanul cu un suras pe buze.
-Pai...pe langa faptul ca nu prea am bani la mine as dori doua nectare...unul de ananas si celalalt cu capsuni si banane va rog.
-Iata!!!...si nu...accepta asta din partea casei....
-Arigato gozaimasu( Va multumesc mult )!!!! hei fetelor...ghiciti ce?
-Ce? Se repede Yume.
-Mia dat sucurile vostre pe gratis!!!!
-Tare...si e si foarte bun....yummy!!!!
Deodata intra in bar o fetita mica cu un caine cat ea de mare. Fetita avea parul castaniu, ochii caprui si un zambet mare pe fata. Cainele scotea limba fericit si latra bucuros.
-Shyori!!!!!!!!!!!!!!!
-Ayame!!!!!!!!!!!!!!! Si amicul, prietenul si tovarasul Momo!!!!!!!!! Ce faceti voi aici in barul Tsukansu Hanjimeruku?
-Pai....mai tii minte parfumul pe care ti l-am imprumutat? Ei bine...cu ocazia zilei tale de nastere...
-Dar ziua mea este maine...
-Asta e si ideea...vrem sa organizam o petrecere^^....Familia ta mi-a zis sa te aduc acasa pentru ca vrea sa-ti spuna ceva important!
-Dar pot sa-mi spuna prin telefon...doar de aia mi-am luat unul......
-Vino acum!!!!
-Dar prietenii mei...
-Momo- kun!!!!!
-Woaf!!!!
-Musco pe Shyori de bluza si hai sa mergem!!!!
-Woaf!!!
-Um???Shyori???...Unde ai disparut?....se intrebara Akari si Yume.
Acasa la Shyori- chan: statea la o frumoasa casa pe plaja. Casa nu era foarte mare, avea doar un etaj, in rest era foarte comoda iar culorile peretilor erau vii si plini de viata. Predominau culorile rosu, orange si galben, iar in rest era tot felul de tablouri cu gheise, peisaje din natura, si semne japoneze.
-Tata...Mama!!!,...de ce mati chemat?zise Shyori plictisita cu bluza uda de la balele lui Momo.
-Draga mea!!!!..unde ai fost?...tzipa Rey- san.., mama lui Shyori.

-Pey ai fi stiut daca m-ai fi sunat...doar de aia mi-ai luat mobil...ei bine...ce vreti de la mine?
-Trebuie sai spunem draga...maine e ziua ei...zise Katan- sama.
-Ce idei va mai vin de data asta?zise Shyori uimita de privirile parintilor.
-Um...vezi tu draga...maine tatal tau va trebui sa plece..si nu poate veni la ziua ta....
-CUM????????
-Imi pare rau draga, dar ca sa ma revanses...ti-am luat un cadou de azi!
-Pot sa-l deschid acum?zise Shyori printre lacrimi.
-Desigur!...Poftim...
Shyori desface cadoul cu atentie...si descopera un chimono auriu decorat cu frunze ruginii...si foarte elegant...Atunci Shyori izbucneste in plans, se repede la tatal ei si-l imbratiseaza.








Capitolul 3 ( Ziua lui Shyori )



Petrecerea a avut loc acasa la ea...unde mai toti prietenii ei erau invitati. Shyori implinea 16 ani. Rey si Shyori erau in camera ei.

-Mama...ar fi fost frumos ca si tata sa fie aici...n-a lipsit niciodata de la aniversarea mea...unde a trebuit sa se duca?
-In Germania.
-Tocmai acolo???
-Da...dar stii ce i-ar fi placut cel mai mult acum la aniversarea ta?
-Ce anume?
-Sa porti chimonoul pe care ti l-a facut cadou!
-Bine!
Shyori se imbraca delicat cu chimonoul...dupa ce se imbraca cu el simti un fior rece in spatele ei.
-Cei asta?
Si cand se uita in spate observa un portal negru, care o absorbea inauntru...
-MAMAAAAAA!!!!!!!!!!!
-Dute draga..vei vedea acolo ce trebuie sa vezi....du-te
-MAMAAAAAAAA....Unde merg???? mamaaaaaaaaa.....
Inauntrul portalului, Shyori o vazuse pe Yume cum se distra cu ceilalti invitati mai mici jucand prinsea.
-YUME!!!! AJUTOR!!!!!...sunt aici Yume...zise Shyori auzindu-se in ecou...apoi o vazuse pe Akari...care infuleca tortul....
-AKARI!!!!!!...ma auzi?...AKARI!!!!..si incepu sa planga...deodata Shyori cazu intro cascada...


Ultima editare efectuata de catre Shyori- chan^^ in Sam Sept 06, 2008 4:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Excel Saga

Excel Saga


Numarul mesajelor : 77
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 12:27 am

Deci..s-o luam cu inceputu.Cap 1..dragut,ai povestit pe scurt istoria celor 2 mostenitori si a vulpii cu 9 cozi.But..te-ai inspirat umpic din Naruto cu vulpea asta.Ce nu mi s-a parut in rgeula,a fost faptul ca ai cam repetat cuvintele"insula" and "Yng Yang",in rest primul capitol e dragut..mi-a palcut.
Next:capitolul 2...nu a trecut un minut ca am observat o greseala u.u' de ex: parintzii ,nu mai scrie asa in ficuri..ca eu nu am vazut in vro carte sa se scrie ca pe mess.Asa..la descrierea lui Akari,cum de era desteapta daca dormea mereu in ore? y.y' In rest descrierea fetei pare in regula.Mi-a palcut descrierea lui Yume,pare un personaj dragut..si in plus e super amuzanta,imi place tipa,am ras de ea cu lacrimi,doamne ce "perle" scoate personaju asta...Shina-chan,pare un personaj cam rau,nu prea-mi place ..dar in orice fic,poveste,basm,film exista un personaj dasta...Waka-chan pare draguta,pacat ca sta pe langa scorpia de Shina si pare si ea exact ca miss incezuta(shina)Hiko chan..dragutica,imi aduce aminte de Hinata from naruto.Inca ceva..nu mai pune mereu "chan" la nume..e deajuns sa le spui doar numele..
In legatura cu ziua de nastere a lui Shyori...cred ca e foarte atatasata de familia ei..pentru ca o fata de varsta ei nu ar mai vrea sa ii vina tatal la petrecerile sale y.y' adica..tineri cu tineri..batranii cu batranii.Numele unei tari se scrie cu litera mare!!!:
-"In germania" se scrie Germania y.y'
Pey..ficul e destul de simplu,nu prea folosesti figuri de stil...si nu ai prea multa descriere.Sper sa nu par dura..dar..neh..nu stiu ce mi-a venit sa comentez asa mult.Ai destule greseli de ortografie,dar te exprimi corect.O atentionare!:Nu mai folosi cuvinte ca: lol,k,dap,okz etc in ficuri.Pai..cam atata am avut de zis mi-a palcut cum s-a terminat.Deabea astept sa vad continuarea,sunt tare nerabdatoare!Si nu renunta la scris pentru ca am fost cam dura cu tine..oricum ideea ficului e superba!!Si te rog sa pui poze cu personajele!! Shyori Hizaki 80813
Sus In jos
Lina Inverse

Lina Inverse


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 31
Localizare : Zephilia
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 10:38 am

moama fir-ai tu sa fii Morti cand ti-oi comenta si yo ficu de sa vezi ce-ti critic fiecare litera

Shyori, nu te lasa descurajata. Se vede ca esti putin incepatoare, insa nu esti mai rau ca mine cand am inceput prima data sa scriu.
Incearca sa mai renunti putin la dialog si sa bagi si ceva descriere. in rest, ideea e buna, povestea interesanta si asteptam o continuare....
bafta la scris ca uite-asa rasare cate-un scriitor scratch

P.S.: las-o pe Morti, e putin dusa si o spanzur eu imediat
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Excel Saga

Excel Saga


Numarul mesajelor : 77
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 10:44 am

Mey nu's dusa,but...ii zisai feti ce e gresit,sa stie s anu mai scrie asa!Oricum..ficu e dragut ,da sa il continue!!
Sus In jos
Lina Inverse

Lina Inverse


Numarul mesajelor : 53
Varsta : 31
Localizare : Zephilia
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 06/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 10:52 am

da mey am inteles da nu trebuie sa-i critici juma de fic...criticile or sa fi mai lungi decat ficul ei
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Éclair

Éclair


Numarul mesajelor : 94
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 04/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 1:00 pm

Am nimerit si eu pe la ficul tau asa ca m-am hotarat sa-l corectez putin ^__^

Capitolul 1 e un capitol scurt.Tot ce ai facut in el a fost sa descri putin cea ce era pe acolo si nu ai inceput povestea asa cum ar fi trebuit.Mi-au placut unele descrieri si cam atat.Nu ai zis nimic ce ar trebuisa ma atraga, sa ma faca sa vreau continuarea cat mai repede.


In capitolul doi am cam observat foarte multe greseli gramaticale:

nui chemati -se scrie NU-I hemati
''maine vi la scoala cu parintzii tai, dak nu...'' -nu mai folosi limbajul de mess, pica pros.
sa te invetzi-din noumessengeruiala
Avea ochi caprui-avea OCHII caprui, sunt doi, plural
tiam zis- TI-AM zis
iti eu pe cine-iti SPUN eu pe cine
despre c bere vorbesti-despre CE bere vorbesti - ai mancat o litera
ce mia scris- ce MI-A scris
avea niste ochi violeti carte iti trezeau -avea niste ochi violeti CARE iti trezeau
in fatza prietenilor- limbaj de mess...
scotandusi limba- SCOTANDU-SI limba
scz Shina-chan -nu mai prescurta cuvintele
nimeni nare -nimeni N-ARE
da a invatato minte - dupa acel ''da'' se pune virgula si se scrie A INVATAT-O
el mia zis-el MI-A zis
avea multzi prieteni- bla bla bla, limbajul de mess
interiorul era facut facut -ai repetat cuvantul facut
mia dat- mi-a dat
ti lam imprumutat- ti L-AM imprumutat
mia zis- MI-A zis
pot sa-mi spuna-pot SA-MI spuna
vino acum -VIN-O acum
de ce matzi chemat- mess, mess, mess!!!
tzipa -din nou mess
mai fi sunat -M-AI fi sunat
miai luat mobil -MI-AI luat mobil
sai spunem- SA-I spunem
revanses- se scrie 'revansez'
tziam luat-limbaj de mess...
sal deschid- SA-L deschid
sil imbratiseaza- SI-L imbratiseaza

Am sa fiu directa, a fost extrem de plictisitor!
N-ai prezentat nimic interesant.Mult dialog fara sens si unele replici erau chiar stupide.Iar la sfarsit a fost chiar penibil O_O


La capitolul 3, din nou am vazut greseli:

na lipsit -N-A LIPSIT
chimonoul- se scrie cu ''K''
cei asta- CE-I asta

Un capitol foarte scurt, din nou dialog degeaba si din nou ultima parte nu mi-a placut.E prea familista treaba.


Cu siguranta vei fi nervoasa pe mine dar eu am spus adevarul.Pe tot parcursul celor 3 capitole nu ma atras absolut nimic.
Sper sa iei cat de cat in seama ce ai spus si urmatorul capitol sa fie mai bun
Sus In jos
Shyori.Ai.Enma

Shyori.Ai.Enma


Numarul mesajelor : 90
Varsta : 30
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 4:17 pm

Multzumesc mult pentru pareri..si critici^^".....am sa tzin cont de ele..si am sa indrept greselutzele^^
Sus In jos
Excel Saga

Excel Saga


Numarul mesajelor : 77
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 4:33 pm

Ei bine..nu te supara ca am fost asa dure,but..ideea ficului e buna!!Te rog sa postezi capitolul urmator!!Nu te las in pace pana nu termini ficu pentruc a imi place!! Laughing
Sus In jos
Shyori.Ai.Enma

Shyori.Ai.Enma


Numarul mesajelor : 90
Varsta : 30
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 4:58 pm

Merci mult pentru incurajare Excel^^
Sus In jos
Excel Saga

Excel Saga


Numarul mesajelor : 77
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 5:17 pm

Cu placere!!Dar am si eu o intrebare:cand pui urmatorul capitol? Shyori Hizaki 25532
Sus In jos
Shyori.Ai.Enma

Shyori.Ai.Enma


Numarul mesajelor : 90
Varsta : 30
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 7:59 pm

Um...pai..cand are sa-mi vina inspiratia^^"....
Sus In jos
Excel Saga

Excel Saga


Numarul mesajelor : 77
Warn :
Shyori Hizaki Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shyori Hizaki Right_bar_bleue

Data de inscriere : 05/09/2008

Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 3:45 am

Ok mey,sa sti ca deabea astept sa citesc rumatorul capitol!!! I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shyori Hizaki Empty
MesajSubiect: Re: Shyori Hizaki   Shyori Hizaki Icon_minitime

Sus In jos
 
Shyori Hizaki
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Shyori's room
» Shyori's beach
» ...:::My diary:::...(Shyori's diary)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Blue Rose :: Fan Area :: Fan fiction-
Mergi direct la: